Fitoterapi ile Kanser Tedavisi

Fitoterapi ile Kanser Tedavisi

Kanser Nedir?

Kanser, hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalması ve gelişmesi sonucu meydana gelen farklılıkların bir sonucudur.

Fitoterapi İle Kanser Tedavisinin Önemi

Fitoterapi, kanser tedavisinde büyük öneme sahiptir. Yapılan klinik araştırmalar, fitoterapinin kanser hastalıklarında etkili olduğunu, metastazı engellediğini ve kanser kök hücrelerinin kendi kendini imha etme yeteneğini sağladığını göstermektedir. Bağışıklık sisteminin gücünü artırarak kanser hücrelerine karşı savaşma yeteneğimizi güçlendiren fitoterapi, vücudumuzdaki iyi huylu hücrelerin yenilenmesini teşvik eder.

Fitoterapinin Kanser Tedavisindeki Etkisi

Fitoterapi, vücudumuzda yenilenebilme yetisini unutmuş iyi huylu hücrelerin tekrar empoze edilmesini sağlayarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve kanser hücrelerine karşı savaşabilme gücümüzü arttırır.

Onkolojik Tedavilerin Hasta Üzerinde Oluşturduğu Yan Etkiler

Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sırasında hastalar, salgılanan radyasyonların vücuda yapmış olduğu yan etkilerden şikayetçi olabilirler. Bu yan etkiler arasında halsizlik, bulantı, zayıflama, iltihap, kusma, ishal, kabızlık, kan değerlerinde değişiklik ve deride kızarıklık yer alır.

Fitoterapinin Onkolojik Tedavilerdeki Rolü

Fitoterapi, onkolojik tedavilerin devamlılığı sırasında hastanın bu yan etkileri minimalize etmesine yardımcı olur ve tedaviye destek sağlar.

Fitoterapi Kimler İçin Uygundur?

Fitoterapi uygulanacak kişinin tedavi uygunluğunun tespiti için bir fitoterapist doktora danışması gerekir.

Bitkisel Tedavinin Uygulanması ve Kontrolü

Fitoterapi uygulanabilirliği, kişinin tedavi uygunluğunun tespiti için bir fitoterapist doktora danışılması gerektiğini göstermektedir. Ayrıca bitkisel tedavilerin etkinliği ve güvenliği için doktor kontrolünde yapılması önemlidir. Fitoterapist Dr. Hakan Özkul , kanser için bitkisel destek tedavisi uygulamaktadır.

Call Now Button